top of page

Witamy w CHEN BING TAIJI ACADEMY POLAND - Xuán dé 玄德 !

W naszej Szkole nauczamy zgodnie z tradycyjnym przekazem Taijiquan rodziny Chen Mistrza Chen Binga, praktykowanym przez pokolenia Mistrzów od setek lat, w rodzinnym Chenjiagou w Chinach.

 

Szkołę prowadzą instruktorzy od lat działający w środowisku Chen Taijiquan, z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu, prowadzeniu grup i seminariów. Naszą działalnością i nauczaniem pragniemy przyłączyć się do rozwoju i propagowania Chen Taijiquan według tradycyjnego przekazu, dbać o jak najwyższy poziom przekazywanej wiedzy. Nasi instruktorzy nieustająco podnoszą swoje kwalifikacje, uczestnicząc w obozach, czy seminariach organizowanych przez Chen Bing Taiji Academy  w Chinach.

 

W naszej szkole proponujemy kontakt z żywą tradycją stylu Chen Taijiquan według przekazu naszego Shifu Mistrza Chen Binga. Sztuka ta korzeniami splata się z tradycyjną medycyną chińską. Czerpie z tysięcy lat doświadczeń, obserwacji i poszukiwań zmierzających do poznania ludzkiej natury.

 

Z pełną uważnością i zaangażowaniem staramy się przekazywać bogactwo stylu Chen, który zawsze był i jest chińską wewnętrzną sztuką walki, gdzie praktykowanie kładzie nacisk na pracę z energią Qi, prawidłową strukturę ciała, ruchu, relaksację, spokój, siłę ducha i umysłu. To niezmienne podstawy. Lecz taiji kultywują ludzie i dzięki nim sztuka ta wciąż się rozwija, jest wciąż żywa i aktualna. To równowaga yin i yang, harmonia tradycji i współczesności.

Taijiquan jest indywidualną drogą każdego, kto się nim zajmuje. Dlatego szczególne miejsce w naszym nauczaniu zajmuje indywidualne podejście do każdej osoby, bezpośredni kontakt, uważne, wspólne odkrywanie możliwości jakie daje styl Chen. Wspólne doświadczanie, że sztuka ta jest nie tylko metodą, sposobem dążenia do wybranego celu, ale także celem samym w sobie, codzienną radością praktykowania. 

Zapraszamy każdego, komu bliskie jest poszukiwanie równowagi pomiędzy umysłem i ciałem, pomiędzy przemianami zachodzącymi w każdym z nas.

 

Zapraszamy na treningi!

bottom of page